• Listen LiveVOCM All Night Show12:00 AM - 6:00 AM
    Click Here 590 AM
  • Provincial Election 2019

    Baie Verte—Green Bay

    Ben Callahan

    Neville Robinson

    Brian Warr (Elected)

     


    Bonavista

    Neil King

    Craig Pardy (Elected)

     


    Burgeo—La Poile

    Andrew Parsons (Elected)

    Deborah Ann Turner

     


    Burin—Grand Bank

    Carol Anne Haley (Elected)

    Bill Matthews

     


    Cape St. Francis

    Peter Beck

    Michael Duffy

    Ryan Lane

    Kevin Parsons (Elected)

     


    Carbonear—Trinity—Bay de Verde

    Kathleen E. Burt

    Edward Thomas Cole

    Steve Crocker (Elected)

    Jason Oliver

     


    Cartwright—L’Anse au Clair

    Lisa Dempster (Elected)

    Michael Normore

     


    Conception Bay East—Bell Island

    David Brazil (Elected)

    Cyril Hayden

     


    Conception Bay South

    Kevin Baker

    Warrick Butler

    Barry Petten (Elected)

     


    Corner Brook

    Wayne Bennett

    Gerry Byrne (Elected)

    Mary Feltham

    Tom Stewart

     


    Exploits

    Gloria Cooper

    Jerry Dean

    Pleaman Forsey (Elected)

     


    Ferryland

    Chris Molloy

    Loyola O’Driscoll (Elected)

    Janice Ryan

     


    Fogo Island—Cape Freels

    Sue Collins

    Derrick Bragg (Elected)

     


    Fortune Bay—Cape La Hune

    Elvis Loveless (Elected)

    Charlene Walsh

     


    Gander

    John Haggie (Elected)

    Ryan Wagg

     


    Grand Falls-Windsor—Buchans

    Al Hawkins

    Chris Tibbs (Elected)

     


    Harbour Grace—Port de Grave

    Glen Littlejohn

    Pam Parsons (Elected)

     


    Harbour Main

    Helen Conway-Ottenheimer (Elected)

    Mike Cooze

    Betty Parsley

     


    Humber—Bay of Islands

    Brian Dicks

    Shawn Hodder

    Michael Patrick Holden

    Eddie Joyce (Elected)

     


    Humber—Gros Morne

    Dwight Ball (Elected)


    Greg Osmond

     


    Labrador West

    Jordan Brown (Elected)

    Graham Letto

    Derick Sharron

     


    Lake Melville

    Jim Learning

    Shannon Tobin

    Perry Trimper (Elected)

     


    Lewisporte—Twillingate

    Derek Bennett (Elected)

    Krista Freake

     


    Mount Pearl North

    Nicole Kieley

    Jim Lester (Elected)

    William Neville

    Carol Reade

     


    Mount Pearl—Southlands

    David Brake

    Hasan Hai

    Paul Lane (Elected)

    Gillian Pearson

     


    Mount Scio

    Jason R. Mercer

    Graydon Pelley

    Lloyd Power

    Sarah Stoodley (Elected)

     


    Placentia — St. Mary’s

    Sherry Gambin-Walsh (Elected)

    Steve Thorne

    Hilda Whelan

     


    Placentia West — Bellevue

    Mark Browne

    Jeff Dwyer (Elected)

     


    St. Barbe — L’Anse aux Meadows

    Shelia Fitzgerald

    Chris Mitchelmore (Elected)

    Ford Mitchelmore

     


    St. George’s—Humber

    Tom O’Brien

    Scott Reid (Elected)

    Shane Snook

     


    St. John’s Centre

    James Dinn (Elected)

    Jonathan Galgay

    Seamus O’Keefe

     


    St. John’s East – Quidi Vidi

    Alison Coffin (Elected)

    George Murphy

    David Porter

     


    St. John’s West

    Siobhan Coady (Elected)

    Shane Skinner

    Brenda Walsh

     


    Stephenville—Port au Port

    John Finn

    Tony Wakeham (Elected)

     


    Terra Nova

    Colin Holloway

    Barry Moores

    Lloyd Parrott (Elected)

     


    Topsail—Paradise

    Lori Best-Moore

    Paul Dinn (Elected)

    Patricia Hynes-Coates

     


    Torngat Mountains

    Randy Edmunds

    Lela Evans (Elected)

     


    Virginia Waters—Pleasantville

    Beth Crosbie

    Bernard Davis (Elected)

    Jenn Deon

     


    Waterford Valley

    Matthew Cooper

    Tom Osborne (Elected)

     


    Windsor Lake

    Ches Crosbie (Elected)

    Bob Osborne

    Tomás Shea

     


     

  • VOCM Cares

  • More News